Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zlecenie od siostry Izy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Proszę księdza wspaniałe dzieci, ale mają bardzo ciężko. Jest ich pięcioro, najstarsze 9 lat, mają ciężko pracująca mamę i chorego tatę, który chyba jest największym obciążeniem rodziny. Dzieci mają duży przejściowy pokój, w którym są (jak widzicie) łóżka, jedna szafka i biurko. Wierzę w to, że jak te dzieci będą miały w miarę poprawne warunki rozwoju to będą się dobrze uczyć i wychowywać.

Tyle od siostry. A ja wiem, że ten pokój ma niesamowity potencjał. Wpadłem na pomysł, aby zrobić w nim antresolę, takie drewniane pięterko, gdzie zmieszczą się łóżka i biurka. W poniedziałek przyjdę tam z fachowcem. Boję się myśleć, ile to będzie kosztowało, dlatego już teraz robię zbiórkę, którą sprecyzuję po wycenie. Sam od siebie dam swoją pracę przy montażu antresoli i pięknych szafek, które mamy w magazynie. Nie wiem czy te dzieci w przyszłości coś dokonają, będą kimś czy coś takiego, ale wystarczy, że założą szczęśliwe rodziny, a do tego potrzebują szczęśliwego dzieciństwa. Wszystkich z podobną wizją tego pokoju i przyszłości tych dzieci proszę o wpłatę na konto fundacji o ile sami nie macie gorszych warunków mieszkaniowych. Po wpłacie na konto, proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło. …wskazane, ale niekonieczne.

Dziękuję…w imieniu tych dzieci.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Trochę z mojej nieuwagi, nie mogę wycofać się z tego projektu. Gdy byłem tam z siostrą Izą i roztaczałem wizję konstrukcji antresoli, słuchały mnie obecne dzieci. Wydawało się, że nie rozumieją co mówię ale po dwóch dniach, otrzymałem informację co powiedziała mała Kasia…mamusiu będziemy mieli normalny pokój?

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

Przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA POKÓJ

Przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA POKÓJ

Zlecenie od siostry Izy. Proszę księdza wspaniałe dzieci ale mają bardzo ciężko. Jest ich pięcioro, najstarsze 9 lat,…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Lauantaina 19. syyskuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa