Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Rewelacja!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Chcieliśmy zebrać trzy tysiące, zebraliśmy ponad osiem. Nie tylko będzie na inne sprawy medyczne dla Maksia, ale też i w temacie cewników, pomożemy innemu dziecku.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękuję. Gdy popatrzyłem na przychodzące smsy z info ile poszło, była ulga, że to dziecko nie będzie musiało się tak męczyć.

ks. Tomasz Kancelarczyk

…………………………………………………………………

Mniej bólu

Wyobraźcie sobie trzyletnie dziecko, chłopca, Maksymiliana, który jest chory na raka pęcherza moczowego. Każdego dnia, aby mógł się wysikać pięciokrotnie trzeba umieszczać w jego układzie moczowym cewnik. Te którymi dysponują jego rodzice są sztywne i za każdym razem kiedy to robią chłopczyk bardzo cierpi, płacze i krzyczy. Na samą myśl odczuwam ból. Cewniki, które ulżyłyby mu w cierpieniu, takie delikatne i elastyczne, kosztują około 8 zł za sztukę. Dofinasowanie z NFZtu wynosi tylko 50 gr. Fundacja Małych Stópek już od dłuższego czasu przekazuje temu dziecku różne artykuły higieniczne i kosmetyczne oraz opłaca chociażby pobyt w przyszpitalnych hotelach dla rodziców. Teraz proszę Was o sfinansowanie zakupu cewników, które będą potrzebne do czasu operacji, której termin nie został jeszcze wyznaczony. Jak pomyślę, że swoją wpłatą 100 zł ulżę Maksiowi przez dwa dni, to tak jakbym w ogóle nie pomógł, ale wiadomo – ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka. Wpłacających na konto fundacji proszę o sms do mnie na 608 752 142 z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne.

Planuję zebrać na zapas cewników na trzy miesiące. Czyli około 3,5 tys. zł . Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

Przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA Maks

Przelewy zagraniczne:SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA Maks

Rewelacja, chcieliśmy zebrać 3 tysiące zebraliśmy ponad osiem. Nie tylko będzie na inne sprawy medyczne dla Maksia ale…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 1. lokakuuta 2020

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa