Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podsumowanie akcji ,,Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Idea akcji jest taka, aby osoby oddające krew w okolicach kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego, otrzymywali pamiątkową koszulkę ze specyficznym znakiem Polski Walczącej.

Ważne jest to, aby była to koszulka ufundowana przez osobę, która nie mogła oddać krwi. W tym roku założyliśmy sobie, że znajdziemy darczyńców na zakup 1000 koszulek, w rezultacie zdążyliśmy wyprodukować 1100 koszulek i zebrać jeszcze pieniądze na następne 200, które wykorzystamy w przyszłym roku. Na przyszły rok podnosimy wysoko poprzeczkę z 1000 na 10 000 koszulek, a więc i 10 000 darczyńców. Okazało się, że za późno zaczęliśmy zbiórkę, za późno zaczęliśmy produkować koszulki i w rezultacie wszystko było na ostatnią chwilę. W każdym razie potencjał jest ogromny w tych, którzy chcą się podzielić swoją krwią i tych którzy chcą ich uhonorować. Szykujmy się więc na następny rok. Osoby które już teraz zechciałyby przekazać pieniądze na koszulkę, mogą to zrobić wysyłając je na konto fundacji w tytule wpisując DAROWIZNA KREW. Niektórzy co 2 miesiące dokonują donacji krwi, to dlaczego nieoddający krwi (niestety już i ja) nie mieliby co 2 miesiące przekazywać 14 zł na koszulkę dla krwiodawcy.

Serdecznie pozdrawiam dziękując za zaangażowanie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk wraz z organizatorami akcji.

Namiary no konto fundacji https://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/

Podsumowanie akcji ,,Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego" Idea akcji jest taka aby osoby oddające krew w…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 1. lokakuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa