Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wiedziałem, że tak będzie…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Gdy do Was zgłasza się kobieta w ciąży, która ewidentnie potrzebuje pomocy, to co robicie? Mówicie „twoja wina, nie zabezpieczyłaś się”? dlaczego do łóżka poszłaś przed ślubem z byle kim? a gdzie ojciec dziecka? a gdzie masz rodzinę? a gdzie masz przyjaciół? a dlaczego nie miałaś legalnej pracy? a dlaczego nie masz ubezpieczenia? a dlaczego nie odłożyłaś pieniędzy? a dlaczego jesteś taka nierozważna? jak tak można? a dlaczego…?

Gdy tak mówimy to nie pomagamy, tylko usprawiedliwiamy brak naszej pomocy. Sam mam wiele pytań i widzę, że jest jedna odpowiedź…ta kobieta jest sama, bez wszystkiego, nawet bez swojego kraju. Tak, być może ona jest najbardziej odpowiedzialna za sytuację, w której się znalazła, ale to nie znaczy, że ja mam się odwrócić i powiedzieć „nie moja sprawa”.

Gdy tylko rzuciłem prośbę o pomoc wiedziałem, że zaraz odezwie się „chór” tych, którzy zgłoszą wątpliwości, swoje „ale i dlaczego”…bez pomocy. Niektórzy się pytają – a po co księdzu smsy potwierdzające wpłaty (wskazane, ale niekonieczne)? Generalnie są po to, abym na bieżąco wiedział, ile już się uzbierało, ale i też po to, abym się nie załamał pod wpływem „chóru wątpiących”.

Sprawa wygląda tak…Kompletnie nie wiem jak to się stało, że ta młoda Ukrainka tuż przed rozwiązaniem znalazła się na lodzie. Jeszcze tego od niej nie wyciągnąłem. Kompletnie sama, bez pracy, pieniędzy, w hostelu opłaconym do dzisiaj, bez ubezpieczenia. W desperacji poprosiła o pomoc nieznajomą kobietę, którą zaczepiła po nabożeństwie w kościele i dzięki temu trafiła do nas. Poród na pewno w przyszłym tygodniu. Dzisiaj zawieźliśmy ją w bezpieczne miejsce, za poród będziemy musieli normalnie zapłacić brak ubezpieczenia, (chociaż nie wiem ), też za jej zamieszkanie i opiekę. Mam nadzieję, że jakieś wsparcie otrzymam od Was tak po prostu dla kobiety w ciąży. Dlaczego podjąłem się tej sprawy, a nie pchnąłem jej gdzie indziej, bo …trafiła do mnie. Mam nadzieję, że i ktoś z Was tak samo pomyśli, że ta sprawa trafiła do niego. Osoby, które chcą udzielić pomocy finansowej proszę o wpłatę na konto fundacji ( tytuł przelewu DAROWIZNA CIĄŻA ) i o sms do mnie na 608752142 , co jest wskazane ale niekonieczne. Myślę tak, urodzi, załatwimy sprawy formalne jej pobytu w Polsce, po roku dziecko do żłobka ona do pracy , z tego co mówi bardzo chce być w Polsce.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Czy nie jest jakimś naszym szczęściem, że możemy mieć udział w błogosławieństwie nowego życia? To dlaczego mamy z tego rezygnować? Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

Przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Inne formy płatności https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/

Oczywiście zdjęcie nie przedstawia tej osoby

Wiedziałem, że tak będzie. Gdy do Was zgłasza się kobieta w ciąży, która ewidentnie potrzebuje pomocy, to co robicie ?…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Lauantaina 3. lokakuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa