Dziś światowy Dzień Dziecka Utraconego

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dziś światowy Dzień Dziecka Utraconego

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

15 października obchodzimy światowy Dzień Dziecka Utraconego. Dlatego właśnie dziś, pamiętajmy szczególnie o tych rodzicach, którzy doświadczyli utraty ukochanego dziecka, jeszcze przed jego narodzinami.

O problemie utraty z roku na rok jest co raz głośniej, lecz wciąż za cicho. Świadczy o tym fakt, że nadal wielu rodziców, a szczególnie mam, nie wie gdzie szukać pomocy i dokąd udać się po wsparcie w tych trudnych chwilach. Wielu rodziców nie jest również świadomych swoich praw do pochówku nienarodzonego dzieciątka…Jako Fundacja Małych Stópek wszystkie osoby po stracie, odsyłamy po pomoc do szczecińskiej fundacji Donum Vitae. 👉http://fundacja.donumvitae.pl/

„Bo stópka choćby nie wiem jak mała, każda zostawia ślad…”.

Zespół FMS

👣

15 października obchodzimy światowy Dzień Dziecka Utraconego. Dlatego właśnie dziś pamiętajmy szczególnie o tych…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Torstaina 15. lokakuuta 2020
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa