Dwa denary

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dwa denary

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jesteśmy jak miłosierny Samarytanin – usłyszałem od jednego z naszych darczyńców tzn. Fundacji Małych Stópek.

No, trudno się z tym nie zgodzić. Myślę, że i tak można rozumieć naszą działalność, bo przecież bierzemy w opiekę poturbowane przez życie kobiety w ciąży. Nie o to jednak chodziło mojemu rozmówcy. Zauważył, że jesteśmy jak Samarytanin, który powierza gospodarzowi opiekę nad okaleczonym i płaci mu dwa denary obiecując, że dołoży gdyby zabrakło. Proszę księdza, my również płacimy, gdy wynajmujemy mieszkanie, czy też powierzamy te kobiety np. Domom Samotnej Matki. ,,Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. Przyznam się, że nigdy jeszcze nie rozważałem tej przypowieści pod tym kątem, ale takie jej rozumienie bardzo mnie ucieszyło. Wszyscy nasi darczyńcy to… Miłosierni Samarytanie. Obracam się w elitarnym towarzystwie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Drogi darczyńco Fundacji Małych Stópek przyjrzyj się temu obrazowi, a na pewno dojrzysz tam siebie samego, wręczającego gospodarzowi dwa denary.

Dwa denary.Jesteśmy jak miłosierny Samarytanin, usłyszałem od jednego z naszych darczyńców tzn. Fundacji Małych…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Sunnuntaina 18. lokakuuta 2020
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa