Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

,,Nasza” Ukrainka i jej synek Włodzimierz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Urodziła już tydzień temu. Wybaczcie, że dopiero teraz o tym Wam piszę, ale dopiero kilka dni temu mogłem się z nią spotkać i wziąć na ręce dziecko.

Chłopiec jest zdrowy i duży 4,2 kg. Jego mama czuje się bardzo dobrze i dziękuje za pomoc. Ze wzruszeniem mówiła jak bardzo się bała, bo nie wiedziała co to będzie. Nie spodziewała się, że z tak trudnej sytuacji wyląduję w raju. Za poród i pobyt w szpitalu musieliśmy zapłacić prawie 7 tyś zł. Darmowy poród jest tylko dla legalnie przebywających w Polsce nawet jak nie ma ubezpieczenia. Ale to nic, bo dzięki Waszej hojności zebranych pieniędzy wystarczy także na zamieszkanie wyżywienie i opiekę dla nich na cały rok. Potem zobaczymy co ona zadecyduje. Z całego serca Wam dziękuję za darowizny na konto Fundacji Małych Stópek bez nich, było by krucho.

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

,,Nasza” Ukrainka i jej synek Włodzimierz.Urodziła już tydzień temu. Wybaczcie, że dopiero teraz o tym Wam piszę ale…

Julkaissut Fundacja Małych Stópek Lauantaina 17. lokakuuta 2020
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa