Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zabijanie nienarodzonych chorych, niezgodne z konstytucją

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego bardzo mnie cieszy, gdyż wreszcie upoważniona instytucja naszego państwa powiedziała, że ochrona człowieka od poczęcia – to, co jest zapisane w konstytucji – stoi w sprzeczności z zabijaniem tych poczętych ludzi, którzy są chorzy, czy też o chorobę są podejrzewani.

Ten wyrok przyjąłem z radością, ale zarazem przyjmuje go zadaniowo, w łączności z tymi wszystkimi rodzicami, którym urodzi się dziecko z niepełnosprawnością. To zadanie to nic innego jak większe, o wiele większe towarzyszenie miejscom, które takimi osobami się opiekują. Mam na myśli dwie konkretne placówki, które już wspieramy, ale też jest i nowy pomysł, aby otworzyć, zbudować dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Taka jest moja dzisiejsza refleksja. Wszystkich, którzy ją podzielają, proszę o towarzyszenie duchowe i materialne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

https://fundacjamalychstopek.pl

Ps. Na zdjęciu ja i Tomek czyli Tomki dwa. Ja i on z takim samym prawem do życia.

https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/posts/3394009370712397
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa