Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

To nie może być przypadek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najpierw dyrektor hospicjum powiedział, że nie może objąć opieką wszystkich chorych, bo nie ma koncentratorów tlenu. Kilka godzin później telefon od pani Renaty, która dramatycznie apelowała, aby kupować koncentratory tlenu. Respiratorów nie będą potrzebowali wszyscy, ale koncentrator tlenu wielu. Po kilku następnych godzinach zadzwoniła zapłakana pani Irena, która powiedziała, że jej synowi, a naszemu podopiecznemu z Zespołem Downa, bardzo się pogorszyło i że bardzo potrzebuje…koncentrator tlenu.

Tak naprawdę problem hospicjum już mnie poruszył, ale gdy usłyszałem, że mój przyjaciel z Zespołem Dawna również potrzebuje pomocy, to postanowiłem, że poproszę o wsparcie Was. Nawet gdyby nic z tego nie wyszło, to sam zakupię ten, który jest potrzebny dla Piotra. Jeden kosztuje 2600 bez Vat. Zebraliśmy prawie pół miliona złotych na respiratory, myślę że możemy też uzbierać na kilka koncentratorów tlenu. Kto może niech śle złotówki na konto fundacji, a do mnie na mój tel.608 752 142 sms z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne.

Z całego serca dziękuję.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Tytuł przelewu DAROWIZNA TLEN

Pss. Jeżeli Was to nie przekonuje, to następnym razem umieszczę filmik z Piotrem. Ostrzegam, wtedy poleją się łzy.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA TLEN

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA TLEN

inne formy płatności

WESPRZYJ https://fundacjamalychstopek.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa