Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nie będzie faktury, będzie coś dla hospicjów dziecięcych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z uzbieranych pieniędzy zamówiłem kolejne laptopy dla dzieciaków. Spodziewałem się sporego rachunku, ale od szefa firmy usłyszałem – „faktury nie ma i nie będzie, niech ksiądz za te pieniądze kupi coś dla dzieciaków”.

Tak też zrobię i to dla dzieciaków najsłabszych z najsłabszych, bo z hospicjów dziecięcych. Planujemy w najbliższym czasie do znanych nam tego rodzajów placówek, hospicjów perinatalnych, zakupić po jednej palecie chemii gospodarczej różnego rodzaju tzw. mix czyli kapsułki i płyny do prania, środki do podłogi, do rąk, do kuchni i łazienki oraz WC. Zamawiamy w kibicującej nam firmie ,,Inko”, dzięki czemu ceny mamy super. Tego jeszcze nie było, abym już na początku zbiórki mógł się pochwalić, że jest już tak dużo, bo w zamian za laptopy warte około 20 tys. zł będziemy mieli 5 palet, każda warta około 4 tyś zł. Potrzebujemy kilkanaście palet, tak aby akcją objąć także kilka domów dla osób z niepełnosprawnością. A może więcej niż kilka. Wiem, że wielu z Was nie tak dawno wpłacało na różne cele i więcej już nie macie pieniędzy, dlatego podajcie temat dalej udostępniając. Proszę o wpłaty na konto fundacji pod hasłem DAROWIZNA DZIECI, a do mnie sms na 608 752 142 ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Z góry dziękuję za pomoc tym placówkom, które opiekują się tymi dziećmi.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9, 70-205 Szczecin

REGON: 321207860

NIP: 8513162580KRS: 0000417099

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DZIECI

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DZIECI

inne formy wpłat https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/

Zdjęcie wymownym gestem przedstawia mnie z poprzednim transportem, a było tego 12 palet chemii gospodarczej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa