Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mama Anioł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ubiegłym tygodniu skontaktowała się z nami młoda kobieta, która wraz z mężem wychowuje dziecko z Zespołem Downa.

Bardzo poruszona wydarzeniami w naszym kraju, związanymi z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego poczuła, że chce zrobić coś więcej dla obrony życia. Zaproponowała swoją pomoc i wsparcie, gdyby pod nasze skrzydła, trafiła mama oczekująca dzieciątka właśnie z trisomią 21. chromosomu. Zapewniła, że jest gotowa nie tylko wesprzeć taką mamę rozmową i własnym doświadczeniem, ale również ciepłym kątem w swoim rodzinnym domu, w którym wychowuje już trójkę dzieci. Czyż to nie najlepsze świadectwo na ten trudny czas❓Ale to nie koniec, tak się złożyło, że już na drugi dzień po tym telefonie (tak dokładnie, na drugi dzień!), trafiła do nas mama, która nosi pod sercem…dzieciątko z Zespołem Downa i mieszka całkiem niedaleko naszej „Mamy Anioła”. Mamy nadzieję, że domyślacie się co z tym dalej zrobimy 😉

Zespół FMS

👣
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa