Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Gość w dom, Bóg w dom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z Ukrainy przyjechało do nas, do Polski wiele osób. Pracują i na pewno każdy z nas spotyka Je dość często. Sklep, restauracja czy budowa to miejsca, gdzie mamy okazję Ich poznać.

Nie wiem jak Wy, ale ja odbieram Ich jako naszych gości. Jednakże, aby w kontakcie z Nimi można było powiedzieć ,,gość w dom, Bóg w dom” nie wystarczy kilkuzłotowy napiwek. Ostatnio trafiają do naszej fundacji dość często Ukrainki w ciąży. Proszę Was o pomoc jednej z nich … Żeni. Jest w zaawansowanej ciąży, chce zostać w Polsce, niestety pracowała u nas na czarno, a że skończyła się jej karta pobytu, to jest u nas nielegalnie. Co za tym idzie, będzie musiała zapłacić za poród i pobyt w szpitalu. Tak, na pewno tak jest. Wiem o tym po ostatniej naszej akcji w podobnym przypadku. Jakie są koszta o których piszę? To jest około 7 tys. zł. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to nie moja sprawa, ale ja chcę doświadczyć tego ,,Bóg w dom”, dlatego dokładam moje 100 zł dla Żani i jej jeszcze nie narodzonego dziecka. Każdego kto chce się dołożyć, proszę o wpłatę na konto fundacji, wpisując w tytule DAROWIZNA UKRAINKA, a do mnie sms na 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Ktoś się spyta – a co z ojcem dziecka? Powiem tylko to, co usłyszałem łamaną polszczyzna od Żani … to zły facet.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Kobieta ze zdjęcia oczywiście nie jest Żanią

Pss. Każdej osobie, która wpłaci 20 zł i wielokrotność, obiecuję w podziękowaniu wysłanie maseczki ze stópkami i ich wielokrotność. Wizualizacja maseczki https://www.facebook.com/…/a.12681311…/4708834945854627/

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA UKRAINKA

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA UKRAINKA

inne formy płatności WESPRZYJ https://fundacjamalychstopek.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa