Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Niedawno przyjechałem do sióstr Misjonarek Miłości z chlebem dla ich podopiecznych…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Siostry zwane „Kalkuciankami”, poznałem blisko 30 lat temu, kiedy jeszcze pracowałem na hurtowym targowisku. Często je tam widywałem, gdy prosiły o nadpsute owoce, które jeszcze nadawały się do spożycia. Potem już jako kleryk, bywałem w ich domu, pomagając w przygotowaniu posiłku dla bezdomnych. Pamiętam jak po modlitwie przed jedzeniem chwyciłem za masło odczytując datę ważności i…pomodliłem się jeszcze raz. W ciągu mojej 20letniej bytności w Szczecinie, wielokrotnie przywoziłem do Sióstr ludzi bez dachu nad głową, ledwo powłóczącymi nogami. Gdzie indziej odmawiano mi z powodu braku skierowania, miejsca, koronawirusa, a od Sióstr zawsze słyszałem…przyjmiemy. Tak jak ostatnio https://www.facebook.com/KsTomaszKancelarczyk/videos/890398561438745 Siedem sióstr zakonnych wykonuje pracę na miarę kilkunastu etatów. Wiem to dobrze po tym, jak po przejęciu od jednej siostry zakonnej placówki, opiekującej się kobietami, trzeba było zatrudnić aż trzy osoby. One są w pracy 24 godziny na dobę. Żyją skromnie wręcz ubogo, tak jak ci, którymi się opiekują. Dwa lata temu Siostry poprosiły, aby miasto przekazało im budynek, w którym mieszkają i opiekują się bezdomnymi od 30 lat. Dach się wali, w piwnicy woda, mury nieizolowane, konieczna jest też winda i dodatkowe schody Ppoż. i jak inwestować w budynek, który do nich nie należy? Teraz gdy sprawa wydawałoby się zostanie sfinalizowana Gazeta Wybiórcza podniosła krzyk, że oto chciwy Kościół, chce zagarnąć łakomy kąsek w postaci działki z budynkiem wartej 2 miliony zł. Dziennikarze tej gazety wiedzą wszystko, ale chyba nigdy nosa nie wychylili za biurka i ekranu komputera i nie pokusili się, aby powąchać łachy biedaka. Nawet jeżeli ten budynek z terenem jest tyle wart, to na ile można wycenić prace siedmiu Sióstr przez ostanie 30 lat? 26 zł dziennie. Tak dziennie, nie na godzinę, ale dziennie. Tylko niedostrzeganie wartości życia człowieka biednego, bezdomnego, z chorobami, nałogami, może powodować taką ślepotę. Mam nadzieję że to ślepota, a nie pogarda.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa