Palety dla Hospicjów

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Palety dla Hospicjów

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Pamiętacie akcję informacyjną „Pomoc w trudnym macierzyństwie”?

👉https://fundacjamalychstopek.pl/2020/11/12/pomoc-w-trudnym-macierzynstwie/?fbclid=IwAR3y7D65SLTEJlvsseG0WBKtFW3-bDIp2w-nCdNIB3wTdEBM5G33D2nYAmE

Celem inicjatywy było szerzenie świadomości o istnieniu m.in hospicjów perinatalnych oraz domowych. Warto znać tych „cichych bohaterów”, którzy świadczą pomoc maleństwom, borykającym się z ciężkimi wadami genetycznymi, a także ich rodzinom.Jako Fundacja Małych Stópek, postanowiliśmy dać coś od siebie 😎 Podarowaliśmy paletę chemii gospodarczej, która z pewnością posłuży domownikom placówek.

Wsparcie dostały:

❤️Fundacja Gajusz

❤️Dom Pomocy w Broniszewicach

❤️Hospicjum Domowe – Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej

❤️Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

❤️Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera

❤️Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

❤️Hospicjum Domowe w Olsztynie

❤️Dom Mocarzy

❤️Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

❤️Hospicjum Pomorze Dzieciom

❤️Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

❤️Hospicjum św.Jana Ewangelisty w Szczecinie

❤️Siostry Misjonarki Miłości (Kalkucianki) w Szczecinie

Wielkie ukłony dla wszystkich, którzy pomagają, leczą i towarzyszą rodzinom oraz ich chorym dzieciom. Uczycie wrażliwości na drugiego człowieka, zwłaszcza tego bezbronnego i chorego, a tym samym pokazujecie czym jest człowieczeństwo.

Rozejrzyjcie się wokoło! Takich ośrodków w Polsce nie brakuje 😉Zespół FMS

👣
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa