Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Odznaczenie państwowe dla Fundacji Małych Stópek za zasługi dla ochrony praw dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W ubiegły piątek odwiedził nas wyjątkowy gość – Pan Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. Wiedzieliśmy, że chce podarować dary, z racji trwającej świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Ku naszemu zaskoczeniu, zostaliśmy wyróżnieni Odznaką Honorową oraz dyplomem za całokształt działalności pro-life.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak przekazując liczne dary, zwrócił się do Prezesa Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasza Kancelarczyka tymi słowami:
– Przyjechałem do Szczecina nie tylko jako Mikołaj z upominkami dla pracowników, wolontariuszy i przede wszystkim dla dzieci i rodzin (…). Zawsze jest potrzebne coś co umili czas, poprawi nastrój stąd te mikołaje, kocyki, rożnego rodzaju gadżety od Rzecznika Praw Dziecka. Widzę, że to jest drobnostka w całym zestawieniu pomocy, którą świadczycie – rozpoczął Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.
– Ponieważ jako Rzecznik Praw Dziecka stoję na straży praw dziecka i to jest jedyna ustawa – ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka – w Polsce od 20 lat, w której artykule 2 prawodawca dał wytyczne kim jest człowiek i kim jest dziecko. Dzieckiem jest każda osoba od poczęcia. Niespełna dwa miesiące temu udało się to nareszcie potwierdzić, żeby był porządek w naszym systemie prawnym. Wyrok TK jest jasny i potwierdza te zasady, nie może być inaczej kontynuował Mikołaj Pawlak, RPD.
Wizyta państwowego urzędnika, pełniącego bliską nam służbę pomocy dzieciom, była dla nas dużym wyróżnieniem. Nasza działalność pro-life została doceniona.
– Uznałem, że fundacja która od wielu lat prowadzi Marsze dla Życia, całą działalność formacyjną – młodzieży, rodzin, bo to od nich trzeba zaczynać, uznałem, że to zasługuje na uznanie. Z mojej strony skromne, ale jednocześnie pochodzące też ze strony Rzeczpospolitej, bo RPD ma prawo przyznawania odznaczenia państwowego – Odznaki Honorowej – za zasługi dla ochrony praw dziecka, właśnie tych najmniejszych stópek, małych stópek – mówił dalej M. Pawlak.
– Dlatego dla Fundacji postanowiłem przyznać tę odznakę, na której widnieje Janusz Korczak i słowa „Infantis Dignitatis Defensori” i prawdę powiedziawszy to Wy jesteście rzecznikami praw dziecka. Ja tylko w Warszawie raz na jakiś czas mogę w ten sposób postąpić jak w tym przypadku wyroku Trybunału i chociażby dla tej jednej sprawy warto było zostać rzecznikiem, żeby głos rzecznika w sprawie przed Trybunałem wybrzmiał. I to było bardzo ważne. Ale Wy jesteście jak krople po całej Polsce rozsiani i wiele instytucji, które robi Marsze dla Życia, uświadamia naszym Rodakom jak ważna to sprawa apelował Rzecznik Praw Dziecka.
Pan Mikołaj Pawlak wyraził swoją wdzięczność za każdą pomoc, którą jako fundacja, świadczymy w ciągu roku.
– Wy wszyscy w Polsce w różnych miejscach, od Szczecina po Podkarpacie, od Wrocławia po Mazury, pomagacie mi w tych sprawach. Wy jesteście rzecznikami praw dziecka, wy zwyciężacie w tych sprawach. Dziękuje Wam bardzo! Bóg zapłać! zakończył Mikołaj Pawlak.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa