Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

W ciąży na ulicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wczoraj rozmawiałem z siostrą Teresą z boliwijskiego Domu Samotnej Matki w Cochabamba, która może nie wprost, ale wyczułem to w jej głosie, że prosi o pomoc.

W dość skomplikowaną sytuację polityczną w tym kraju, wmieszał się jeszcze coronawirus. Dochodzi już do tego, że nie tylko zgłaszają się do nich kobiety w ciąży, które nie mają dachu nad głową, ale dosłownie na ulicy znajdują się kobiety w ciąży, których nie chcą przyjąć do szpitala na poród bo…wirus. Poza sprawami codziennymi czyli np. wyżywienie prąd czy gaz, siostry potrzebują wolontariuszy chociażby z Polski albo pieniędzy na zatrudnienie pracowników tam na miejscu. I takie rozwiązanie wydaje się sensowniejsze, skoro za pieniądze na bilet lotniczy można zatrudnić jedną miejscową osobę na cały rok. Pomogliśmy temu domowi rok temu kwotą 4 tys. dolarów, mam nadzieję, że i tym razem nie będzie gorzej. Dzieci z Polski, Syrii, Boliwii, Tanzanii czy z innego kraju, to i tak zawsze dzieci, dlatego i tym razem proszę Was o hojność. Zobaczcie co jest napisane na ścianie budynku domu samotnej matki. Jak zawsze po wpłaceniu pieniędzy na konto fundacji pod hasłem DAROWIZNA DOM proszę o sms do mnie na 608 752 142 z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne.

W imieniu tych kobiet i dzieci z góry za pomoc dziękuję.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Oczywiście jeżeli się znajdzie osoba chętna do wolontariatu to będziemy kombinowali, aby ją tam wyprawić. Preferowana jest kobieta z minimalną znajomością języka hiszpańskiego i zamiarem przynajmniej rocznego pobytu w Boliwii. Kontakt w tej sprawie pod numerem telefonu podanym wyżej.

Pss. Poszukajcie jakie to są słowa – Mt 25,40.

Psss. Siostra Teresa z folderem Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9, 70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM

Inne formy płatności https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa