Bezdomna w ciąży

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Bezdomna w ciąży

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najpierw telefon od sióstr Kalkucianek z informacją o tym, że jest u nich młoda kobieta w trzecim miesiącu ciąży, która nie ma gdzie się podziać, bo jest bezdomna. Przez ostatni czas mieszkała w jakiś pustostanach, ale troska o życie nienarodzonego dziecka, kazała jej szukać ratunku.

Siostry nie mają warunków dla zamieszkania kobiet, tym bardziej w ciąży, u nich są sami mężczyźni. Skierowałem więc siostry do najbliższego domu samotnej matki. Tak też się stało. Dzisiaj wróciła do mnie ta sprawa, ale z prośbą o finansowe wsparcie na utrzymanie tej kobiety, nie tylko do porodu ale i na następne miesiące jej zamieszkania w tym miejscu. Na moje zapytanie, czy nie ma innych źródeł pomocy usłyszałem, że była ona w miejskim ośrodku ale, że nie tylko nie ma miejsca zamieszkania, ale i nie ma nawet dokumentów, to wszyscy umywają ręce mówiąc, że nic nie mogą w tej sprawie zrobić. A czy my również nie możemy nic zrobić w tej sprawie? Utrzymanie jednej osoby w takim miejscu kosztuje około dwa tysiące za miesiąc i wcale nie chodzi o wyżywienie, prąd, ciepło, ale o etaty osób zatrudnionych. Tyle też zawsze przekazuję pieniędzy w te miejsca, gdzie sam kieruję osoby potrzebującą pomocy. Proszę Was o wsparcie finansowe. Oczywiście nie musimy nic płacić, ale nie wiem czy znajdzie tam schronienie następna osoba ode mnie. Kto może niech pomoże, wpłacając kilka złotówek na konto fundacji, a do mnie na mój tel. nr 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Mam wrażenie, że prosząc Was o pomoc daję Wam możliwość pomocy.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Ciekawe, że nikt Jej pomocy nie zaoferował, ale dwa razy usłyszała, że mogą jej załatwić tabletki poronne. Ot taka pomoc.

Pss. Ta zbiórka to jest moje zmartwienie, ale zapewniam Was, że nie największe.

Ps. Proszę tylko, żeby nikt mi nie wysyłał tekstów w stylu…no dobrze, a co po tym, gdzie się ona podzieje z dzieckiem? Takie gadanie najbardziej mnie denerwuje. Bo co lepiej zabić i nie mieć problemu?!

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

Przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

W tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Inne formy wpłaty https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/

Oczywiście fotka nie przedstawia tej kobiety.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa