Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kobiety i dzieci muszą mieć ciepłą wodę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przyjechałem do ,,Domu dla kobiet i matek z dziećmi”, aby zobaczyć postęp zleconych prac brukarskich i tak przy okazji usłyszałem skargę od jednej z mieszkanek. Może nie skargę, ale podzielenie się pewnym brakiem.

Proszę księdza mamy bardzo mało ciepłej wody. Poprosiłem panią kierowniczkę, aby zaprowadziła mnie do kotłowni. Tam zobaczyłem bardzo stary piec gazowy i bojler na wodę, oddzielnie podgrzewany przez gaz. Wielkość tego zbiornika jest wystarczająca dla dużej rodziny, a nie dla domu z 30 osobami, kobietami i dziećmi. Wiem, że tych zbiórek jest wiele ale nie martwcie się będzie…ich jeszcze więcej. Dlatego tych, którzy już pomogli aż nad to proszę o udostępnienie i zachęcenie innych. Potrzeba około 30 tysięcy złotych. Tak, dużo ale nie takie inwestycje już robiliśmy. Kto może niech wpłaci na konto fundacji, a do mnie na mój tel. 608 752 142 sms z info ile poszło. W imieniu tych kobiet i ich dzieci bardzo, bardzo dziękuję.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Ps. Domy tego typu muszą mieć pewien poziom. Nie chodzi o komfort, ale taki stan, aby kobiety chciały tam zostać, a nie z stamtąd uciekać. Niestety widziałem już wiele takich domów, które były w opłakanym stanie. Ten taki nie jest i nie będzie.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM

Inne formy płatności https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj-2/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa