W działalności pro-life nie wolno spoczywać na laurach

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

W działalności pro-life nie wolno spoczywać na laurach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nigdy nie wolno też być zbyt pewnym siebie czy wpadać w rutynę. To, że dziś udało się uratować jakieś dzieciątko, nie oznacza, że jutro również się uda.

Ludzkie historie są różne, tak jak i ludzkie dramaty zaczynają się i kończą w innym miejscu. Czasem pewne sytuacje wymagają od nas więcej zaangażowania niż byśmy się tego spodziewali. Czasem już nam się wydaje, że mamy „happy end”, że dziecko przyjdzie bezpiecznie na świat, lądując w ramionach ukochanej mamy…a tu nagle wszystko się wali. Głuchy telefon, mur, cisza. Co zrobiliśmy źle? Trzeba się podnieść, iść dalej i ratować kolejne kobiety i ich nienarodzone maluchy. Pokornie zderzać się każdego dnia, z rzeczywistością walki o ludzkie życie. Zbyt wiele jest do zrobienia, zbyt wiele do stracenia, a czasu już nie cofniemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa