Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Czy ktoś z Was był kiedyś w Domu Samotnej Matki?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ja tak, w wielu. Oczywiście jako gość i wiem, że większość z tych domów oraz ich mieszkańcy potrzebują wsparcia. Pomysł jest taki, aby dla każdego Domu Samotnej Matki w Polsce, zakupić po jednej palecie z artykułami chemii gospodarczej takimi jak: żel i kapsułki do prania, środki do czyszczenia kuchni i łazienki, mydło w płynie czy płyn do podłogi.

Na pewno będzie to dla nich trafiony prezent. My wydamy na jedną paletę około 4 tysięcy złotych, dzięki czemu za zaoszczędzone pieniądze będą mogli zakupić pralkę, lodówkę czy co tam jest im potrzebne. Mamy już fundusze na zakup 12 palet, potrzeba blisko 50. Mam nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, i tych którym udostępnicie tę informację, uda nam się to zrobić. Wpłacających na konto fundacji proszę o sms do mnie na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Po uzbieraniu na kolejne palety będę informował o tym w postscriptum.

PS. Myślę, że nie będzie to ostatnia akcja dla kobiet w ciąży. Sprawmy, aby te miejsca były lepsze.

PPS Mamy już 22 palety, to widzę po smsach

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DSM

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DSM

Wpłać Online https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa