Close this search box.
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Życia

To święto państwowe 🇵🇱, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 27 sierpnia 2004 roku❗

Jak czytamy w uchwale Sejmu RP 👇

„Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

„(…) powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszystkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.