Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kobieta w ciąży samotnie wychowująca dziecko

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Trafiłem na nią przez siostry zakonne. Zaniepokoiło mnie to, że poszukuje ona pomocy tam, gdzie trafiają ludzie w skrajnym ubóstwie, wydało mi się to dość niepokojące. Najpierw przekazywałem jej niewielką pomoc materialno-finansową cały czas rozmawiając z nią i coraz bardziej orientując się w jej sytuacji. To niewyobrażalne, ale żyła jedynie mając 500 plus za co między innymi musiała zapłacić za mieszkanie 300zł, zostaje 7 zł na dzień.

Nie potrafiła sobie załatwić innych świadczeń. Z czego to wynikało? Może z tego, że jest wychowanką domu dziecka, z którego wyszła z brakami emocjonalnymi i nieumiejętnością radzenia sobie w życiu. Wyczułem to już w pierwszej rozmowie, tę jej delikatność, nieśmiałość, nieporadność. Zaopatrzyłem ją większą gotówką na święta obiecując, że pomożemy załatwić jej rodzinne, alimenty i fundacja będzie pokrywała jej bieżące wydatki, a także da co jest potrzebne dla jej dziecka, tego narodzonego i tego jeszcze nienarodzonego. Myślę, że najbliższe półtora roku nie jest za długim okresem opieki, zresztą zobaczymy. Tych, którzy czują tę sprawę proszę o pomoc finansową. Proszę o to przynaglany kolejną interwencją i o dziwo też jej bohaterką jest wychowanka domu dziecka. Opiszę to w kolejnej prośbie. Zróbcie użytek z konta fundacji, wpisując w tytule DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie wysyłając sms na 608 752 142 ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Bardzo dziękuję. Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA CIAŻA

Wpłać Online https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa