Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Niech pani zostawi w szpitalu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dzisiaj trafiła do mnie prośba o pomoc pewnej kobiecie, matki dwójki dzieci. Chodziło o pomoc materialną. W rozmowie telefonicznej dowiedziałem się o jej bardzo trudnej sytuacji, która stała się dramatyczna po poronieniu w szóstym miesiącu ciąży. Gdy okazało się, że jako bezrobotna nie otrzyma z ZUSu pieniędzy na pochówek dzieciątka, zapożyczyła się gdzie tylko było to możliwe.

Szukając pieniędzy na pogrzeb zastukała także do Opieki Miejskiej, tam usłyszała od jednej z urzędniczek – „niech pani zostawi w szpitalu”. Powiedziała to tak bezosobowo, jakby TO nie było dzieckiem. W odpowiedzi usłyszała od zrozpaczonej kobiety – „jak to? Mam zostawić w szpitalu moje dziecko, aby potraktowali je jak odpad medyczny?” Nie było pieniędzy, nie było pomocy, nie było współczucia tylko poruszenie ramion i zdziwienie. Na całe szczęście sąsiedzi i znajomi z litości pożyczali jej po 50, 100 zł i tak uzbierała potrzebne 2300 zł. Za pogrzeb już zapłaciła, ale zakład pogrzebowy zgodził się zwrócić jej pieniądze, oczywiście jeżeli zapłaty dokona fundacja.

Każdy, kto chce dołączyć do zbiórki na pogrzeb dzieciątka, może to zrobić wysyłając pieniądze na konto fundacji, a do mnie na mój tel. 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Hasło przelewu DAROWIZNA POGRZEB

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS Szkoda, że nie miałem z tą Panią kontaktu wcześniej. Pieniądze z ZUSu były do uzyskania, ale oczywiście nikt tam jej nie doradził jak to ma zrobić.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA POGRZEB

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA POGRZEB

Wpłać Online https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa