Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Mamy takie miejsce…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

…w którym znajdują się obrazy błogosławionych i świętych. Osób, które nas inspirują, nieraz zawstydzają, uczą pokory, a nade wszystko są szczególnie bliskie nam, obrońcom życia 👣. Niewątpliwie jedną z takich postaci jest św. Joanna Beretta Mola, której wspomnienie właśnie dziś obchodzimy 😇.


Trzeba przyznać, że była niezwykle kobieca – delikatna, wrażliwa i ofiarna, a przy końcu swego życia wprost heroiczna. Św. Beretta Mola dała piękne świadectwo o tym, że życie każdego dziecka jest darem ❤️ Wbrew różnym trudnościom, z którymi przyszło jej się zmierzyć, potrafiła w zadziwiający sposób pokładać ufność w Bożej Opatrzności…

Żona, matka, lekarka – wykształcona, zaradna, zawsze gotowa, aby pomóc. Patronka dzisiejszego dnia była odważną, utalentowaną kobietą, która dbała o własny rozwój, zawsze jednak w duchu służby na rzecz bliźnich i dobra społecznego. Jej świętość objawiła się w pełni na drodze małżeńskiej i rodzinnej. Oddała swoje własne życie, za życie czwartego dziecka. Miała wtedy niecałe 40 lat.

Mąż po śmierci ukochanej żony powiedział: „aby zrozumieć jej decyzję, trzeba pamiętać o jej głębokim przeświadczeniu – jako matki i jako lekarza – że dziecko, które w sobie nosiła, było istotą, która miała takie same prawa, jak pozostałe dzieci, chociaż od jego poczęcia upłynęły zaledwie dwa miesiące”.

16 maja 2004 r. Jan Paweł II ogłosił Joannę Berettę Mollę świętą. Nadał jej wyjątkowy tytuł „świętej matki rodziny”. W ten sposób Ojciec Święty oddał hołd wszystkim matkom na całym świecie, podkreślając ich szczególny, niezastąpiony wkład w kształtowanie dzieci i młodzieży.

Św. Joanno Beretto Mola, naucz nas kochać. Naucz służyć bliźnim na wzór chrystusowy.Św. Joanno Beretto Mola módl się za nami❗ 🙏

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa