Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nowe miejsce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Tworzymy kolejne miejsce dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka. Dobrze, aby były takie miejsca szybkiego reagowania tzn. jest problem – jest rozwiązanie. W tej chwili jest do nas zgłoszona kobieta w tragicznej sytuacji, a my nie mamy dla niej właściwego lokum. Prawdopodobnie w jej sprawie zadziała państwowa opieka, ale zanim to się stanie, to wiele wody upłynie.

Ten dom poza tym będzie domem niewielkiej wspólnoty osób z niepełnosprawnością intelektualna, osób które będą oddziaływały terapeutycznie. Coś czuje, że z tego i ja będę korzystał. Zbieram na wyposażenie pokoi, ale to nie jest największy problem tego miejsca. Z tymi kobyłami podzielę się z wami później, a na razie tylko mebelki. Osoby, które zechcą się dołożyć do tej sprawy, proszę o skorzystanie z konta fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA DOM, a do mnie sms na 608 752 142 ile poszło co jest wskazane, ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Malowanie mamy gratis…sam je zrobię.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM

Inne formy płatności https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa