Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podwójna pomoc

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przy jednej z wizyt w rodzinie z niepełnosprawnymi dziećmi, zauważyłem kiepski stan ich mieszkania. Wszechobecna pleśń na ścianach raziła w oczy i nie tylko. Nie było ich stać na wykonanie mini remontu, a ja nie mogłem pozostawić ich w takich warunkach.

Tym dzieciom pomoc się należy, bo choć obdarzone kochającymi rodzicami, którzy nie zgodzili się na ich aborcję, to żyją z ogromnym bagażem niepełnosprawności. Jedno z dzieci w ciągu doby ma kilka ataków padaczki. Aby doszło do tego mini remontu, trzeba było ich zakwaterować w innym lokum. Zaczynam pracę ufając, że potrzebne środki otrzymam od Was. Potrzeba zaledwie 2500 zł. Kto może niech śle pieniądze na konto fundacji, wpisując w tytule DAROWIZNA REMONT, a do mnie sms na tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane,ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. A gdzie tu podwójna pomoc? Otóż, pracę wykonają panowie z noclegowni dla bezdomnych, którzy z różnych powodów nie mogą znaleźć płatnego zajęcia.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA REMONT

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 w tytule przelewu: DAROWIZNA REMONT

Inne formy płatności – wpłać Online https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/posts/3917915008321828
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa