Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Oświadczenie w sprawie „Genesis. Początek życia człowieka”.

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Do redakcji miesięcznika „Znak”

         W odpowiedzi na wypowiedź profesor Elżbiety Korolczuk, zamieszczoną na łamach majowego wydania miesięcznika „Znak”, jako Fundacja Małych Stópek oświadczamy, że książka „Genesis. Początek życia człowieka” nie zawiera treści, które tu cyt. „…przeciwstawiają się prawu kobiet do decydowania o swoim ciele i płodności…”. Nasza publikacja traktuje o rozwoju prenatalnym człowieka od momentu poczęcia do narodzin i powstawała przy ścisłej współpracy środowiska naukowego. Została pozytywnie zaopiniowana przez lekarzy specjalistów w dziedzinie ginekologii oraz dobrze przyjęta przez wielu nauczycieli biologii. Ponadto, za treści zawarte w „Genesis” odpowiada pani Maria Drąg, pracownik FMS, która z wykształcenia jest biologiem, a jej recenzentami są m.in. Sławomir Laufer – ginekolog-położnik oraz położna Agnieszka Kardziejonek. Skrupulatnie zadbaliśmy o warstwę merytoryczną publikacji, stąd jej język jest stricte naukowy, a forma przekazania wiedzy wykorzystuje nowoczesne technologie – funkcję rozszerzonej rzeczywistości. W związku z tym książka mogła zostać uznana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki za pomoc dla nauczycieli biologii. Podkreślamy zatem jeszcze raz: książka „Genesis. Początek życia człowieka” ma charakter naukowy, mający na celu edukację nie zaś, jak sugeruje prof. Elżbieta Korolczuk, ideologiczny.

         Jako organizacja pozarządowa, mająca na co dzień doświadczenie w pracy z mediami, jesteśmy stanowiska, które potwierdza również kodeks etyki dziennikarskiej. Dziennikarze w swoich publikacjach winni są rozdzielać informację od subiektywnego komentarza. Tego wymagamy również od Państwa jak również niepowielania niezgodnych z prawdą i faktami wypowiedzi na łamach swego miesięcznika.

         Mamy nadzieję, że sugestia prof. Korolczuk, która pojawiła się w pracy zbiorowej na łamach majowego „Znaku” wynika wyłącznie z nieznajomości treści „Genesis”, nie zaś z celowego działania Państwa redakcji, a więc promowania nieprawdziwych stwierdzeń. Uderza to bowiem w dobre imię Fundacji Małych Stópek, która oprócz edukowania, podejmuje również działania pomocowe na rzecz kobiet, które zrezygnowały z aborcji oraz wspiera inne instytucje pomocowe m.in. hospicja perinatalne.

Anna Piotrowska

Rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa