Syrkowicka przystań

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Syrkowicka przystań

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Kobiety, które znajdują się pod opieką Fundacji Małych Stópek przyjmują od nas pomoc, bo wierzą że mogą liczyć na wsparcie nie tylko do narodzin dziecka, ale również na długo po. Wiele z nich ma za sobą trudne doświadczenia związane z odrzuceniem przez rodzinę i najbliższych, a bywa, że również przemocowe.

Myśli o aborcji towarzyszyły im długo i bardzo potrzebna im była zmiana otoczenia – wyrwanie z tzw. środowiska aborcyjnego. Rozumiejąc przez co przechodzą nasze podopieczne oraz wychodząc naprzeciw ich potrzebom, tworzymy dla nich bezpieczną przystań.

Syrkowice to niewielka i zaciszna wieś, idealne miejsce dla powstania domu tymczasowego zarówno dla kobiet oczekujących rozwiązania jak i tych z dziećmi, szukających stabilizacji. Będzie to dom, w którym znajdą spokój, zbiorą siły, aby stanąć na nogi i ruszyć dalej jako dojrzałe do macierzyństwa kobiety z planem na własną, lepszą przyszłość.

Tylko w ostatnich tygodniach ruszyły w domu prace remontowo-porządkowe. Pracownicy Fundacji raz z wolontariuszami osobiście przeprowadzili generalne sprzątanie na zewnątrz i w środku budynku. 10 pokoi zostało odświeżonych, wyłożonych wykładziną, wyposażonych w łóżka oraz proste, ale funkcjonalne meble. Powstała kuchnia tymczasowa, a w korytarzu kącik wypoczynkowy. Dom na dziś mógłby przyjąć 21 osób, a na czerwiec planujemy kolejne prace. Zrobimy elewację budynku, remont dachu, a na wyrównanej już w ogrodzie ziemi, powstanie plac zabaw dla dzieci.

Mając jednak na względzie, że wciąż brakuje również miejsc wypoczynkowych, dostosowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną, chcemy aby takim miejscem został właśnie dom w Syrkowicach. Bardzo chcielibyśmy wziąć się za organizację turnusów, dopasowanych do potrzeb takich osób.

Ile zrobimy i w jakim czasie? Pokaże czas i zebrane na ten cel środki. Mamy nadzieję, że pomożecie!

Zespół FMS

👣

💝💝💝

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA DOM


❤️ Darowizna Online 👉https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa