Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

My ciemnogród

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jako prezes Fundacji Małych Stópek zarówno ja jak i moja organizacja wielokrotnie spotykaliśmy się z, delikatnie mówiąc, nieprzychylnymi uwagami na temat naszej działalności. Nie wspominając ni słowem o naszych działaniach pomocowych, zarzucano nam, że nasza edukacja to tak naprawdę manipulowanie faktami, a więc celowe unikanie określenia „płód” na rzecz określenia „dziecko nienarodzone”. Dla wielu bowiem to nie to samo…

Jakiś czas temu stworzyliśmy całkiem nowy projekt edukacyjny, który jak sądziliśmy, zostanie potraktowany przez wszystkie środowiska, czy to nam przychylne czy nie, jako rzetelne źródło wiedzy. O jakże się pomyliliśmy.
Książka „Genesis. Początek życia człowieka” powstała przy wsparciu merytorycznym m.in. książki „Embriologia” autorstwa Hieronima Bartla, wydanej przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie, traktującej o rozwoju płodowym człowieka. W naszej publikacji są zawarte informacje stricte naukowe, bez żadnych odniesień do wiary. Nie mają na celu indoktrynacji, a jedynie edukację, wykorzystującą najnowsze technologie – funkcję rozszerzonej rzeczywistości.
Niektórym jednak nie pasuje już sam tytuł „Genesis”, który ich zdaniem ma coś wspólnego z „Księgą  Rodzaju”. Przyszło to do głowy autorce artykułu, w którym nasza książka ma ponoć, tu cyt. „…zrobić przysłowiowe pranie mózgów uczniom liceów i techników.”
Niestety odnoszę wrażenie, że wszyscy krytykujący naszą książkę, mają problem nie tyle z samą jej zawartością (z którą niektórzy nawet nie raczyli się zapoznać), a bardziej z jej autorem i faktem, że przemawia ona za wartością życia od poczęcia. I tak oto „Genesis. Początek życia człowieka” przez oświeconych tego świata zostało uznane za publikację pełną kontrowersyjnych treści i zabobonów stworzoną przez ciemnogród.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa