Kochamy cię życie

Mimo prężnej działalności nie tylko edukacyjnej, ale również pomocowej i co raz większego grona darczyńców, świadczącym o ogromnym kredycie zaufania, niektóre środowiska wciąż coś nam zarzucają. Jednym z takich zarzutów jest to, że nasza organizacja podejmuje się wspierania tylko zdrowych dzieci i że nie dbamy o te rodziny, w których rodzą się chore.

Fundacja Małych Stópek od samego początku była związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością. Wszystko za sprawą ks. Tomasza, który jest kapelanem wspólnoty Wiara i Światło w Szczecinie. Nie ma obrony życia bez uznania niepodważalnej wartości życia osób z niepełnosprawnościami. Niestety nie rozumieją tego ci, którzy popierają aborcję takich dzieci.

W naszych działaniach statutowych oprócz pomocy jest również edukacja stąd kilka lat temu stworzyliśmy wystawę zatytułowaną „Kocham cię życie”.  Jej przekaz jest jednoznaczny: osoby z niepełnosprawnościami to piękni i pełni pasji ludzie, którzy potrafią cieszyć się z życia dużo bardziej niż nie jeden pełnosprawny. To jednak co w nich najpiękniejsze to czysta, wręcz dziecięca miłość, którą potrafią obdarzyć drugiego człowieka, o czym mówiły ich rodziny i opiekunowie.

Wiele osób, które nie popierają założeń działań pro-life, wciąż zarzuca nam, że w niesionej przez nas pomocy,  zapominamy o chorych dzieciach, bo nie pokazujemy ich. Podopieczni, których zdjęcia pojawiają się na naszych profilach, to zaledwie wycinek naszej rzeczywistości pomocowej. Cieszy nas każdy uratowany maluch, ale nie każda mama chce dzielić się zdjęciem swojej pociechy, ma do tego pełne prawo.

W ostatnim czasie dzięki hojności ludzi dobrej woli udało nam się sfinansować wózek dla niepełnosprawnego chłopca, którego wychowuje rodzina zastępcza. Ośmieleni tak dużym zainteresowaniem sprawą, ogłosiliśmy kolejne dwie zbiórki na osoby z niepełnosprawnościami. Pierwszą na specjalistyczny fotelik ze stolikiem również dla chłopca

oraz drugą na tablet dla 20-letniego Filipa, którego już w przeszłości wspieraliśmy.

Jeżeli tylko możecie dołączyć do niesienia pomocy, to z serca zachęcamy❗❗❗

Zespół FMS 👣