Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kochamy cię życie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mimo prężnej działalności nie tylko edukacyjnej, ale również pomocowej i co raz większego grona darczyńców, świadczącym o ogromnym kredycie zaufania, niektóre środowiska wciąż coś nam zarzucają. Jednym z takich zarzutów jest to, że nasza organizacja podejmuje się wspierania tylko zdrowych dzieci i że nie dbamy o te rodziny, w których rodzą się chore.

Fundacja Małych Stópek od samego początku była związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością. Wszystko za sprawą ks. Tomasza, który jest kapelanem wspólnoty Wiara i Światło w Szczecinie. Nie ma obrony życia bez uznania niepodważalnej wartości życia osób z niepełnosprawnościami. Niestety nie rozumieją tego ci, którzy popierają aborcję takich dzieci.

W naszych działaniach statutowych oprócz pomocy jest również edukacja stąd kilka lat temu stworzyliśmy wystawę zatytułowaną „Kocham cię życie”(podlinkować).  Jej przekaz jest jednoznaczny: osoby z niepełnosprawnościami to piękni i pełni pasji ludzie, którzy potrafią cieszyć się z życia dużo bardziej niż nie jeden pełnosprawny. To jednak co w nich najpiękniejsze to czysta, wręcz dziecięca miłość, którą potrafią obdarzyć drugiego człowieka, o czym mówiły ich rodziny i opiekunowie.

Wiele osób, które nie popierają założeń działań pro-life, wciąż zarzuca nam, że w niesionej przez nas pomocy,  zapominamy o chorych dzieciach, bo nie pokazujemy ich. Podopieczni, których zdjęcia pojawiają się na naszych profilach, to zaledwie wycinek naszej rzeczywistości pomocowej. Cieszy nas każdy uratowany maluch, ale nie każda mama chce dzielić się zdjęciem swojej pociechy, ma do tego pełne prawo.

W ostatnim czasie dzięki hojności ludzi dobrej woli udało nam się sfinansować wózek dla niepełnosprawnego chłopca, którego wychowuje rodzina zastępcza. Ośmieleni tak dużym zainteresowaniem sprawą, ogłosiliśmy kolejne dwie zbiórki na osoby z niepełnosprawnościami. Pierwszą na specjalistyczny fotelik ze stolikiem również dla chłopca

oraz drugą na tablet dla 20-letniego Filipa, którego już w przeszłości wspieraliśmy.

Jeżeli tylko możecie dołączyć do niesienia pomocy, to z serca zachęcamy❗❗❗

Zespół FMS 👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa