Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nie pierwsza taka sprawa i niestety na pewno nie ostatnia…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Byli razem, zakochani. Ona uciekła od alkoholowej rodziny, a  on dla niej był dla niej nowym życiem i oparciem. Wyjechali do Norwegii, gdzie oboje pracowali, ale ona przede wszystkim zajmowała się mieszkaniem i gotowaniem. W czasie gdy okazało się, że Aneta jest w ciąży, stracili pracę i musieli wracać do Polski. Zamieszkali w wynajętym mieszkaniu, ale jemu miłość się odwidziała i stwierdził, że dziecko nie jest jego. Bałwan… po badaniach DNA inaczej będzie śpiewał.

W czwartym miesiącu ciąży została sama bez żadnej środków i wizji pomocy na przyszłość. Pojawili się za to tacy, którzy chcieli zafundować jej wyjazd za granicę, w celu rozwiązania „problemu”.

Wielu było takich „dobrych doradców” oprócz tej jednej, która nas skontaktowała. Zabić jest łatwo, ale zachować przy życiu, urodzić i wychować to już całkiem inna bajka. Tym drugim już się tzw. „obrońcy kobiet” nie zajmują. Takie sprawy są podrzucane nam, tym jakoby od ochrony zarodków. A my dobrze wiemy, że potrzebne będzie dla niej mieszkanie, choćby najmniejsze lokum, środki na wyżywienie i podstawowe zakupy oraz to wszystko co jest potrzebne dla dziecka przynajmniej na dwa lata. Dopiero takie zapewnienia z naszej strony przekonały Anetę, że będzie dobrze.

Zapewniłem, bo jestem pewien Waszej pomocy finansowej. Wszystko, abyśmy jak najszybciej mogli pomóc kolejnej kobiecie i kolejnemu dziecku. Dołóżcie swoją cegiełkę wpłacając na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA CIĄŻA. Wpłaćcie i miejcie satysfakcję, że przyczyniliście się do uratowania życia. To niesamowite, że w ten sposób można robić coś tak wspaniałego. Po wpłacie wyślijcie do mnie sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Ile potrzeba? Koszt wynajęcia lokum, wyżywienie i opłaty to jakieś kilkanaście tysięcy, mówimy bowiem o pomocy długoterminowej. To co dla dziecka to na dwa lata już mamy.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Aneta teraz to sama widzi, bez mojego moralizowania, dlaczego stało się jak się stało, no ale mądra Polka po szkodzie.

PSS. Osoby, które chcą się dowiedzieć coś więcej, mogą śmiało dzwonić. Jeśli nie odbieram, to na pewno oddzwonię.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe

nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy zagraniczne:

SWIFT (BIC): PPABPLPK

IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

inne formy płatności

Darowizna Online

Wspieram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa