Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Przelej krew

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest


Nigdy nie robiłem urodzinowych zbiórek na facebook’u. W tym roku postanowiłem, że zrobię ale na konto fundacji. Rok temu współorganizowałem akcję krwiodawstwa upamiętniającą Powstanie Warszawskie. Zakupiliśmy 1100 koszulek dla donatorów krwi. W tym roku koszulek będzie 10 000, będzie o ile będą pieniądze.

Jedna koszulka to koszt 14 zł . Dlatego proszę moich znajomych tych bardzo znajomych i tych mniej, tych serdecznych i tych na podanie ręki, tych na „Szczęść Boże” i tych na „Dzień dobry” o pomoc finansową. Proszę nade wszystko patriotów, którzy pamiętają o bohaterskiej Warszawie i tych, którzy rozumieją jak bardzo potrzebna jest krew, teraz w okresie wakacji.

Akcję organizuje Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego ale powiem tak żartem, że ucierpi moje ego jeśli moja fundacja zbierze mniej pieniędzy. Osoby, które dołożą się do tej mojej ,,imprezy”, wysyłając na konto fundacji pieniądze, proszę o wpisanie w tytule przelewu DAROWIZNA KREW, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

Akcja trwa od 30 lipca do 2 sierpnia!

Polecam tę inicjatywę szczególnie tym, którzy sami nie mogą oddać krwi. W ten sposób stają się niejako mecenasami konkretnych osób, robiących to w ich zastępstwie. Ci, którzy chcieliby otrzymać koszulkę dla siebie, proszę w tytule dodać do słowa KREW jeden z trzech rozmiarów L, XL. XXL. Koszulki są uniseks. Adres nadania odczytamy z przelewu. Oczywiście wtedy proszę wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, bo …koszulka dla krwiodawcy, dla darczyńcy (Ciebie) i przesyłka pocztowa.


Ale będzie ,,impreza”

ks. Tomasz Kancelarczyk
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin


przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA KREW


przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA KREW

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa