Jego świat

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jego świat

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

„Czy pan będzie moim wujkiem?” – takie słowa usłyszałem od synka beneficjentki Fundacji Małych Stópek. Przyjechałem do jej mieszkania, aby ocenić zakres prac remontowych łazienki, która teraz jest jedną, wielką ruiną. Nieco zakłopotany, odpowiedziałem chłopcu: „Tak, oczywiście będę twoim wujkiem.”. W odpowiedzi na to 6-latek podszedł do mnie i mnie objął. To było bardzo dla mnie wzruszające, a zarazem wprawiło w konsternację, bo nie wiedziałem jak mam się zachować.

Pomyślałem sobie o moim wujku Sergiuszu, do którego przychodziłem z bratem prosząc o ,,rybaka” (5 zł) na lody. Kierowany wspomnieniami zadałem dziecku pytanie o czym marzy, oczekując, że usłyszę o słodkościach, grach, zabawkach. Jednakże on odpowiedział, że marzy o takim wysokim łóżku z biurkiem, półkami i szafą, aby miał swój świat.

Rzeczywiście w tym małym pokoju, który dzieli z mamą, potrzebuje swojego świata. W tym momencie zrozumiałem, że priorytetem nie jest łazienka, na którą potrzebuję 10 tysięcy złotych, ale to piętrowe łóżko za 1500zł, ono jest najważniejsze. W tym dniu byłem jeszcze w kilku mieszkaniach naszych podopiecznych i starłem się spojrzeć na ich mieszkania oczami dziecka. Wiem, że i tam są potrzebne takie mebelki. Dzieciakom nic nie obiecywałem ale byłoby wspaniale aby i one otrzymały …swój świat.

Jeżeli ktoś z Was będzie chciał wysłać na konto fundacji jakiś grosz na ten cel, to proszę o sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale nie konieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Moje marzenie z dzieciństwa taki kącik.

PSS. Moje marzenie o łóżku na górze spełniło się …w wojsku.

Fundacja Małych Stópek👣

ul. Św. Ducha 970-205 Szczecin

przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu: DAROWIZNA DZIECKO

przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK

IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu: DAROWIZNA DZIECKO

w tytule przelewu: DAROWIZNA DZIECKO

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa