Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jak z małym dzieckiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wiemy dobrze, że małe dziecko potrzebuje całodobowej opieki i wszystko trzeba wokół niego zrobić. Niestety bardzo często tak samo jest z osobami starszymi. Szczególnie wtedy, gdy doświadczone są chorobami fizycznymi lub psychicznymi. Naszej uwadze została powierzona właśnie taka osoba – pani Marianna.

Jej najbliższą rodziną jest już starszy niepełnosprawny syn, który sam potrzebuje pomocy. To co oferowała opieka jest niewystarczające, a próba rozwiązania sprawy za pomocą wolontariuszy, okazała się rozwiązaniem na krótszą metę. Na całe szczęście po wielu bojach znalazł się zakład opiekuńczy, który przyjmie panią Mariannę. Problem tylko jest w transporcie, który musi być specjalistyczny tzn. na leżąco. W innym przypadku sam bym po nią pojechał swoim samochodem, a do przejechania jest aż 900 km, czyli w dwie strony 1800.

Najtańsza oferta takiego transportu jaką znaleźliśmy opiewa na 4500 zł. Niestety nie możemy czekać, aż znajdzie się coś bliżej. Część kosztów pokryją znajomi syna, ale resztę zamierzamy wyasygnować z fundacji. Inwestujmy w rodzinę, abyśmy w przyszłości nie znaleźli się w takiej sytuacji.

Osoby, które chcą w tej sprawie pomóc, proszę o wpłatę na konto fundacji wpisując DAROWIZNA TRANSPORT, a do mnie na mój tel.608752142 sms z info ile poszło co jest niekonieczne ale wskazane. ks. Tomasz Kancelarczyk

PS Jeszcze nie raz będę Was wciągał w zakamarki miejsc gdzie są bezdomni, ubodzy, chorzy. Nie są to wycieczki przyjemne, bo mnie samego przygnębiają. Pomagamy najmniejszym bezbronnym, nienarodzonym ale zapewniam Was, że bezbronni i mali też są i narodzeni starzy, schorowani samotni.

Fundacja Małych Stópek

ul. Św. Ducha 970-205 Szczecin

przelewy krajowe:

nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu: DAROWIZNA TRANSPORT

przelewy zagraniczne:

SWIFT (BIC): PPABPLPK

IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

w tytule przelewu: DAROWIZNA TRANSPORT

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa