Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
17. syrkowice - dom schronienia odpoczynku wytchnienia
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Syrkowice – dom schronienia, odpoczynku, ratunku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Transport paneli podłogowych i tego wszystkiego co potrzebne do ich położenia oraz kilkanaście worków masy samopoziomującej miał być szybki na tyle, abym wrócił na plebanie o normalnej porze.

Najpierw przeciążony samochód i powolna jazda, a potem… szerszenie, które w ilości kilkudziesięciu wleciały do domu, chyba do światła. Po wygranej walce z owadami zabraliśmy się do rozładunku, robiąc to po ciemku, tak aby nie ściągnąć znów kumpli tych co polegli.

Wydane 8 tysięcy zł, zmęczenie ale i zadowolenie, że ruszymy z robotą. Dodam tylko, że musimy się spieszyć, bo pierwsze mamy z dziećmi przyjadą tu na początku listopada. Darczyńcom dziękuję, ale i zapraszam kolejnych, bo już niedługo muszę kupić 80 metrów kwadratowych gresu. Nawet boję się myśleć o kosztach robocizny. Na teologii nas nie uczyli wykładać kafelków, ja tego nie zrobię.

Kto może niech poślę złotówki na konto fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA DOM, a do mnie sms na 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS Dzięki temu, że rok temu wielkim wysiłkiem wyremontowaliśmy pokój na ,,w razie czego” to godzinę temu znalazła w nim schronienie kobieta z dwójką dzieci. Wiem, że i ten dom będzie miejscem schronienia, odpoczynku i ratunku dla wielu kobiet.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa