Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

„W OBRONIE ŻYCIA STAJEMY NIE TYLKO PODCZAS MARSZU DLA ŻYCIA…”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

KS. T. KANCELARCZYK: W OBRONIE ŻYCIA STAJEMY NIE TYLKO PODCZAS MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY, ALE TAKŻE WTEDY, KIEDY CZYNIMY KONKRETNĄ POMOC DLA KOBIET W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM, KTÓRE ZOSTAŁY SAME

Jesteśmy armią, która broni. Armią, która mówi, że przy kobiecie ma być mężczyzna odpowiedzialny z walecznym sercem, nie jakaś tchórzliwa ciapa, tylko ten, który będzie robił wszystko, który będzie pomagał, który będzie chronił, który będzie harował do upadłego, bo trzeba rodzinę utrzymać, a nie będzie uciekał przed odpowiedzialnością. Jeżeli Pan Bóg będzie w sercach mężczyzn, to będzie siła – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, przed rozpoczęciem Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie.

Ulicami stolicy przeszedł dziś Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w hołdzie błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia. Radosny pochód pt. „Tato – bądź, prowadź, chroń…” wyruszył o godz. 11.30 z Placu Zamkowego. Finałem inicjatywy była Msza św. w kościele Świętego Krzyża. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam [czytaj więcej].

Ks. Tomasz Kancelarczyk zwrócił uwagę, że w obronie życia stajemy nie tylko podczas Marszu dla Życia i Rodziny, ale także wtedy, kiedy „czynimy konkretną pomoc dla kobiet w stanie błogosławionym, które zostały opuszczone i które są same”.

Doświadczam tego każdego dnia w pracy w Fundacji Małych Stópek. Czynimy to wtedy, kiedy podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Wtedy jesteśmy armią ludzi modlitwy, siły ducha, siły duchowej. Dlatego mamy tę siłę, aby bronić życia – powiedział prezes Fundacji Małych Stópek.

– Dzisiaj czynimy to nie tylko w wymiarze społecznym, mówiąc: trzeba być przy kobiecie w stanie błogosławionym i przyjąć to błogosławieństwo także na siebie, nawet jeżeli ono jest trudne. Nie jest ono za darmo, jest trudne, ale to jest błogosławieństwo. Czynimy to szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy przy tej najważniejszej kobiecie, kiedy jesteśmy przy Maryi – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk.

więcej: https://bit.ly/3CqZim2

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa