Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

14 października ks. Tomasz Kancelarczyk odebrał medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości. Nagrodę wręczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski i jak sam podkreślił, jest ona uhonorowaniem wszelkich działań pomocowych, edukacyjnych i formacyjnych Fundacji Małych Stópek na rzecz życia.

 „Życie ludzkie, godność, która jest podstawą prawa do życia, jest nienaruszalne, przyrodzone i nie podlega żadnym rozróżnieniom ze względu na jego jakość czy czas trwania. I Fundacja czyni bardzo wiele, żeby to prawo w sposób praktyczny i kompleksowy chronić” – powiedział podczas spotkania wiceminister.

Jako Fundacja Małych Stópek wiemy jednak, że nic z tego nie byłoby możliwe, żadna pomoc i żadna forma edukacji, gdyby nie ludzie dobrej woli. To dzięki naszym Darczyńcom, którzy od lat wspierają „stópkowe” działania, misja naszej organizacji wciąż jest realizowana.

„To medal dla całej Fundacji; Fundacja to są ci, którzy pozwalają temu organizmowi pomagać. I mimo tej wielkiej pracy, którą wykonujemy, niestety, muszę powiedzieć, że tej potrzebnej pracy jest tak wiele, że nawet gdyby Fundacja rozwinęła się razy sto, to i tak będzie to za mało” – zaznaczył podczas uroczystości wręczenia ks. Tomasz.

Dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Fundacji Małych Stópek i podkreślamy, że ten medal jest dla was!

ks. Tomasz Kancelarczyk wraz z całym zespołem FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa