Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Idą na swoje i…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Niedługo Fundacja Małych Stópek będzie przekazywała ponad 50 pralek dla domów samotnej matki i ośrodków opiekującymi się czy to kobietami z dziećmi, czy też samymi dziećmi. Przy okazji kontaktów z tymi miejscami okazało się, że pralki są tam potrzebne ale jeszcze bardziej są potrzebne chociażby kobietom, które odchodzą na swoje. Bo gdzie idą? Jak dobrze pójdzie to najczęściej do lokum cudem załatwionego w gminie.

Tam czekają je… cztery gołe ściany. Oprócz łóżka, które można dostać w każdym magazynie Caritas, potrzebna jest również lodówka i… pralka. Są naprawdę bezradne, bez pomocy z 500 + i bidnym rodzinnym po prostu są same. Na ten moment mamy kilkanaście takich kobiet, które nieśmiało aczkolwiek dramatycznie, pytają nas o taki sprzęt. Z doświadczenia wiem, że musi być on nowy, bo starego nie opłaca się naprawiać, czy też transportować z drugiego krańca Polski. Po raz kolejny i na pewno nie ostatni, proszę Was o pomoc w jego zakupie.

Kto rozumie sprawę i może pomóc, proszę o wpłatę na konto fundacji wpisując tytuł przelewu DAROWIZNA AGD, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk
Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9, 70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA AGD

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA AGD

💝Inne formy wpłaty:
👉https://fundacjamalychstopek.pl/dzialaj/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa