Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

A teraz coś dla dzieciaka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Te duże białe paczki to ponad 5 000 skarpet, które wraz z czekoladą, kawą i szamponem będą wręczone w wigilijny wieczór osobom w tych DPS-ach, gdzie finanse ośrodka nie pozwalają na taki wydatek. Część paczek jest przeznaczona również dla ubogich pod opieką sióstr zakonnych. W tamtym roku zrobiliśmy 200 paczek, w tym ponad 5 000. Ciekawe co będzie w przyszłym?

A teraz… skoro jeszcze mamy czas do świąt Bożego Narodzenia, ruszamy z organizowaniem prezentów dla dzieci z Domów Samotnej Matki. Marzy mi się kontakt z wszystkimi DSM. Osoby, które chcą osobiście przygotować prezent i go wysłać na miejsce, proszę o kontakt ze mną smsem na nr 608752142.

Innych, którzy chcą pomóc finansowo tak abyśmy mogli kupić hurtowo coś w większej ilości dla dzieci i ich mam, proszę o skorzystanie z konta fundacji, wpłacając pieniądze i wpisując w tytule przelewu DAROWIZNA DSM, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło co jest wskazane ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Miesiąc temu były palety chemii gospodarczej dla wszystkich DSM. Jeszcze w tym roku będą pralki, to dlaczego nie miałoby być prezentów dla wszystkich mieszkańców?

Fundacja Małych Stópek
ul. Św. Ducha 9
70-205 Szczecin


przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA DSM

przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
w tytule przelewu: DAROWIZNA DSM

⭐inne formy wpłaty www.fundacjamalychstopek.pl – na samym dole strony głównej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa