Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Rozmowa z jury o konkursie plastycznym 2021

Dr hab. Wiesława Markiewicz, prof. AS. Mieszka w Szczecinie, tam też ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu uzyskując dyplom z wyróżnieniem artystycznym w pracowni Malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego w 1982 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Kierowała pracownią Malarstwa i Rysunku na kierunku Grafika i Architektura Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej, obecnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zrealizowała ponad 40 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad stu wystawach zbiorowych, plenerach i sympozjach. Prace jej znajdują się w zbiorach oficjalnych i prywatnych w kraju i za granicą. W roku … otrzymała główną nagrodę w konkursie: „Konik Morski”. Kierowała wieloma plenerami studentów w WSSU i Akademi Sztuki w Szczecinie. Uczestniczyła w międzynarodowych spotkaniach artystów w Marianowie. Uczestniczka projektu „Marianowska Droga Krzyżowa”.

Prof. Andrzej Tomczak Urodził się 11 listopada 1941 roku w Żerkowie. Studia w PWSSP w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, scenografią, grafiką użytkową. Autor tekstów poetyckich. Posiada wiele realizacji z zakresu plakatu, ilustracji, grafiki książkowej, znaków, wystawiennictwa, scenografii teatralnej i TV. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zorganizował ponad 50 wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw w kraju i zagranicą, między innymi: Warszawa, Kraków, Katowice, Kielce, Poznań, Piła, Szczecin, Szczecinek, Toruń, Alytus – Litwa, Burgas – Bułgaria, Ryga – Łotwa, Mikołajewsk – Ukraina, St. Luis, Boston, Chicago – USA, São Paulo – Brazylia, Midllesbrough, Cleveland – Anglia, Schwerin, Bremenhaven, Glückstadt, Greifswald, Düsseldorf, Kolonia, Neuzelle, Rostock Schloss, Bröllin, Lassan – Niemcy, Brande, Århus, Grenaa – Dania, Posidonia – Syros, Grecja. Laureat nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu, rysunku i ilustracji. Trzykrotny zdobywca Złotego Ex Librisu. Odznaczony Złotą Odznaką Związku Polskich Artystów Plastyków, Złotą Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego i Odznaką Przyjaciel Dzieci. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2008 r. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Szczecinie 2019. W 2021 roku otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte.

Uczestnik i kurator wielu plenerów, warsztatów i sympozjów w kraju i zagranicą. Współtwórca i kurator artystyczny Międzynarodowych Spotkań Artystów w Marianowie. Pomysłodawca, kurator artystyczny i uczestnik międzynarodowego projektu „Marianowska Droga Krzyżowa”. Uczestnik międzynarodowego projektu Transit: „From where to where”. Współzałożyciel, wieloletni dziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Grafiki Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Kierował Pracownią Projektowania Znaku i Identyfikacji Wizualnej w WSSU i w Akademii Sztuki w Szczecinie. Profesor, współtwórca Akademii Sztuki w Szczecinie, kierownik katedry grafiki projektowej. Honorowy obywatel Gminy Marianowo oraz Miasta i Gminy Golczewo.

Do konkursu zapraszamy uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej

Formy udziału w konkursie:
1. Praca wykonana na brystolu (kredką, ołówkiem, farbami itp.).
2. Forma manualna (wykonana z gliny, modeliny, papieru itd.).
3. Przy pomocy programów komputerowych.

UWAGA! Nie zapomnij do swojej pracy dodać zgody rodziców!!! Pobierz ze strony fundacji plik (klauzula-RODO), wydrukuj i podpisz i wyślij wraz z pracą.(cztery załączniki) Prace wykonane pierwszą metodą wysyłamy na adres fundacji Fundacja Małych Stópek ul. Świętego Ducha 9, 70-205 Szczecin z dopiskiem „Konkurs plastyczny pt.: SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”.

Prace wykonane drugą i trzecią metodą wysyłamy na adres: bozaszopka@gmail.com Wszystkie informacje znajdują się na stronie Fundacji Małych Stópek. Link poniżej: https://fundacjamalychstopek.pl/2021/…

Powodzenia!
Z Panem Bogiem ks. Marek Brożyna SAC Oberżyna Studio wraz z Fundacją Małych Stópek i Sekretariatem ds. Apostolstwa Księży Pallotynów w Częstochowie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa