Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nieświąteczna zbiórka, a może i świąteczna?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Na kilka dni przed tymi pięknymi i jakże rodzinnymi świętami otrzymałem wiadomość o pilnej potrzebie. Nie wiem czy słyszeliście, że niedawno w Szczecinie wydarzyła się ogromna tragedia. Mężczyzna zabił matkę i babcię swojego dziecka, a potem sam popełnił samobójstwo i to wszystko na oczach tego dziecka, 11-letniego chłopca. Ma on szansę trafić pod opiekę swojego dziadka, który zresztą stracił w tej tragedii żonę. Warunkiem takiego obrotu sprawy są między innymi dobre warunki mieszkaniowe.

Do Fundacji Małych Stópek została skierowana prośba o remont i wyposażenie kuchni. Glazura, meble i sprzęt kuchenny. Koszt prac wyceniam na 30 tysięcy zł ale jak zawsze na pewno się mylę. Fundacja Małych Stópek to nie ja i pracownicy fundacji ale ci wszyscy, którzy sprawiają, że ona może działać.
Dlatego kieruję do Was tę nieświąteczną prośbę o finansowe wsparcie tej sprawy, chociaż jestem świadom, że święty Mikołaj już mocno zubożył Wasze portfele i kieszenie. Kto może niech złotówki śle na konto fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA KUCHNIA, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.


Wcale się nie pogniewam, jeżeli zamiast życzeń otrzymam smsy z potwierdzeniem wpłaty na pomoc temu dziecku. Oj przesadziłem, ale z pewnością rozumiecie, że pomoc temu dziecka jest ważniejsza, niż radość z otrzymanych pięknych słów czy prezentów.

Ks. Tomasz Kancelarczyk
PS. Fachowców od remontu kuchni i montażu mebli kuchennych na wymiar już zamówiłem.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120


przelewy z zagranicy:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

W tytule przelewu: DAROWIZNA KUCHNIA

PS Oczywiście zdjęcie nie przedstawia wspomnianego chłopca.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa