Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pochwalę się, a potem poproszę…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pochwalę się, a raczej pochwalę Was za zakup 50 pralek i przekazanie ich do Domów Samotnej Matki. A co!
Mamy rozmach. Te 50 pralek zostały w większości zakupione za pieniądze ofiarowane na ten cel przez czytelników Gazety Polskiej. Kilkanaście natomiast bezpośrednio od darczyńców fundacji. Pralki były wysyłane z kilkunastu sklepów Media Markt w całej Polsce. Stąd ta symboliczna fotka, bo nie miałem okazji bezpośrednio nadzorować wysyłki. Muszę zajrzeć w faktury ale tych przekazanych pralek przez Małe Stópki w tamtym roku było ze sto. Jest czym się chwalić.
To była pierwsza część informacji.

Druga jest taka, że otrzymałem kolejne prośby o ten sprzęt, potrzebny kobietom samotnie wychowującym dzieci, a opuszczających domy samotnej matki. Gdybym kupił ich dzisiaj dziesięć, to nie będzie za dużo. Każdego kto rozumie sprawę, a może pomóc proszę o wpłatę na konto fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA PRALKA.

PS. Tylko proszę nie narzekać na dar od Gazety Polskiej. Szefostwo innych gazet nie wpadło na taki pomysł, bo przecież Fundacja Małych Stópek pomagając ratuje od aborcji.
PSS. Poza oczywistymi podziękowaniami dla czytelników Gazety Polskiej dziękuję również tym, którzy w firmie Media Markt stanęli na głowie, aby sprzęt dotarł do DSM do świąt. Inne firmy, do których się zwróciliśmy, nie dały rady.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa