Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zwolenników otwartej granicy i obrońców życia proszę o pomoc…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wczoraj, za pośrednictwem sióstr Kalkucianek, trafiła do Fundacji Małych Stópek Albanka w zaawansowanej ciąży – można powiedzieć tuż przed porodem. Trafiła do Polski z mężem i według ich relacji zostali bez obiecanej pracy, a w konsekwencji już są bez dachu nad głową i bez dokumentów legalnego pobytu w Polsce. Pozostaje oczywiście sprawa porodu, za który będą musieli zapłacić, chyba że do tego czasu mężczyzna znajdzie legalną pracę i ubezpieczenie obejmie również kobietę.

Z racji, że w każdej chwili można spodziewać się rozwiązana ciąży, już teraz zbieramy fundusze na opłacenie faktury za tę usługę medyczną. Robiliśmy to wielokrotnie i zrobimy to tym razem nie roztrząsając różnych znaków zapytania wokół sprawy, bo niezależnie od nich dziecko na dniach się urodzi. Oni sami na ten czas będą pod opieką Caritas.
Mam nadzieję, że dzięki nałożeniu się w tej sprawie nie tylko kwesti naszego odniesienia do nienarodzonych, ale także do obcokrajowców, bardzo szybko uzbieramy potrzebne 8 tysięcy zł.

Co nie znaczy, że ktoś kto chce otwarcia np. wschodniej granicy jest kimś innym niż obrońcą życia od poczęcia… chociaż może? Darczyńców wpłacających na konto fundacji proszę o wpisanie w tytule przelewu DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie sms na mój tel.608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Wszystkim pomagającym w tej sprawie z całego serca dziękuję.


Ks. Tomasz Kancelarczyk


PS. Na pewno ktoś się zapyta: „Dlaczego tak dużo trzeba zapłacić za poród?”, odpowiem: „Nie wiem”. Nie tak dawno byliśmy proszeni o pomoc w opłaceniu faktury za poród Ukrainki… faktura opiewała na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że ta nie będzie tak duża.


Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

przelewy z zagranicy:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120


Dołącz do grona obrońców życia na Fb
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa