Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kto może, nich dołączy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W Wielkim Poście pomódl się w intencji Życia – XI krucjata modlitewna „40 dni dla Życia”. Życie jest bezcennym darem od Boga, który jednak często bagatelizujemy. Czy znajdziesz chwilę, by docenić ten dar, a także by otoczyć modlitwą tych, których wartość Życia nie jest dostrzegana i tych, którzy jej nie dostrzegają? Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej po raz 11 zaprasza do wielkopostnej krucjaty modlitewnej, która polega na nieprzerwanej modlitwie w intencji Życia. Rozpocznie się ona w Środę Popielcową – 2 marca o godzinie 13.00 i zakończy się w Niedzielę Palmową – 10 kwietnia 2022 roku o godzinie 13.00

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy zadeklarować konkretną godzinę (jedną lub więcej w zależności od chęci i możliwości) modlitwy w intencji Życia. Modlitwa jest dowolna (może być np. Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i in.), może być indywidualna lub wspólnotowa; ważne, by trwała pełną godzinę, aby zachować ciągłość.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 513 129 362 oraz mailowo zapisy@40dnidlazycia.pl

Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.40dnidlazycia.pl Naszym pragnieniem jest, aby Życie było szanowane na każdym etapie – od poczęcia do naturalnej śmierci; aby było obdarzane miłością na wzór miłości Chrystusowej. Modlimy się szczególnie w obronie nienarodzonych, które nie mogą same zadbać o siebie, by każde z nich zostało pokochane oraz w intencji ich rodziców – o miłość i odwagę oraz wyjście z trudnej sytuacji. Intencją jest również poruszenie serc tych, którzy nie potrafią jeszcze dostrzec piękna daru Życia. Niepomijalny jest także pokój na świecie, który jest ściśle powiązany z kwestią poszanowania Życia.
#40DniDlaŻycia#40DniDlaZycia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa