Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dzieci mają marznąć? Nie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przez Polskę, szczególnie w pasie nadmorskim przeszły niesamowite burze. Drzewa przewracały się na drogi, budynki, samochody i niestety także na linie energetyczne. Przez to w wielu domach nie było prądu, także w naszym Domu Samotnej Matki. Wokół niego szalał wiatr, a w nim ciemno i coraz zimniej. Niestety oświetlenie awaryjne wystarczyło tylko na dwie godziny, a budynek szybko zaczął się wychładzać. Nowy piec na pelet bez prądu nie działa, alternatywnego źródła energii brak i prawdopodobnie już nie dostaniemy zgody na zrobienie kominka. Brak światła, ciepłej wody w kranie, zimne kaloryfery. Wszystkim było zimno, a przede wszystkim marzły dzieci.

Na całe szczęście jeszcze była butla z gazem aby można było ugotować obiad i zrobić herbatę. Wszystko w lodówce się popsuło i było do wyrzucenia. Energetycy naprawili linię dopiero w poniedziałek wieczorem co było i tak szybko, bo okoliczne miejscowości nie miały prądu jeszcze przez trzy dni. Teraz już wiem, że na te kilka dni kryzysu musimy mieć porządny agregator prądu, albo dwa mniejsze no i zapas paliwa koniecznego do ich działania. Tych, którzy chcą nam pomóc proszę o wpłatę na konto fundacji a do mnie sms na 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

Tytuł wpłaty: DAROWIZNA PRĄD


Ks. Tomasz Kancelarczyk
PS. Mniejszy agregator kosztuje około 3 tys. zł.
PSS.. A kominek i tak zrobię. Tam gdzie chodzi o zdrowie dzieci to kicham na normy klimatyczne

Fundacja Małych Stópek 💙
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

przelewy z zagranicy:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

💝Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
👣Dołącz do grona obrońców życia na Fb https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa