Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Trochę tu mało miejsca…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Trochę mało miejsca jak na ośmioro dzieci. Ośmioro dzieci i tylko dwa małe pokoiki. Rodzina bardzo uboga ale niesamowicie pogodna, a dzieci bardzo grzeczne. To się wyczuwa już przy pierwszym kontakcie. Sprawa jest prosta, aby to co na zdjęciu widać jako graciarnię na poddaszu, zaadoptować na pokój.

Trzeba poszerzyć pomieszczenie rozwalając ściankę z wiórobetonu i postawić nową z płyt gipsowych. Zrobić ocieplenie, podłogę z paneli, podłączyć kaloryfer, małe okienko, drzwi i już dwójka – trójka dzieci będzie szczęśliwa. Jeżeli nam funduszy wystarczy i wstawimy dwa łóżka piętrowe, ale takie z szafą obok i biurkiem pod (tak zwane łóżko z antresolą, to dzieciaki będą wniebowzięte.

Ile potrzeba pieniędzy? 40 tysięcy zł.

Kto może niech pomoże wpłacając na konto fundacji pod hasłem: DAROWIZNA DZIECI, a do mnie sms na tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Myślę, że bardzo szybko pochwalę się efektami prac remontowych.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia na Fb https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa