Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pomoc dotarła do Lwowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Transport artykułów medycznych i leków, który dopiero co wyruszył z siedziby Fundacji Małych Stópek w Szczecinie, jest już we Lwowie!

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, oprócz darów dla ofiar wojny na Ukrainie, specjalnie na Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przywiózł ze sobą poświęcony przez papieża Franciszka dzwon „Głos Nienarodzonych”. Serce dzwonu zabiło w parafii pw. Św. Jana Pawła II dokładnie w wigilię święta, a jego dźwięk był symbolicznym wezwaniem do zaprzestanie wojny nie tylko z życiem narodzonym, ale również tym nienarodzonym.

Kolejnym miejscem, w które kapłan zawiózł pomoc, był oddział neonatologii szpitala św. Mikołaja we Lwowie. Jego pacjenci to noworodki i wcześniaki, które potrzebowały natychmiastowego wsparcia głównie w postaci trudnodostępnych leków. Ich szybka organizacja nie odbyłaby się bez finansowego wsparcia darczyńców, za które Fundacja Małych Stópek z całego serca dziękuje.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa