Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podsumowanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Już jakiś czas nie dzieliliśmy się z wami żadnym podsumowaniem naszych fundacyjnych działań, więc chyba najwyższa pora, aby to nadrobić 😉Transporty dla ofiar wojny na Ukrainie, potrzeby naszych „małych stópek” oraz ich mam, a także remonty, remonty i jeszcze raz remonty… To tak w baaaardzo dużym skrócie, a jeśli już dawno do nas na profil nie zaglądaliście to tym bardziej przeczytajcie ten post do końca 😁

💙🥰💝💪 💝💝💝
✅ Nasza pomoc „szyta na miarę” trafiła do kolejnych podopiecznych malców i ich mam. Pamiętajcie, że to nie są jednorazowe akcje, nasza pomoc bywa naprawdę długofalowa i nie boimy się jej podejmować, bo życie jest najważniejsze 💝🤰🤱👶

✅ Mleko i kaszki dla dzieci, artykuły kosmetyczne dla niemowląt i żywność dla dorosłych – czyli transport za blisko 100 000 zł, który trafił do miasta Bursztyn na Ukrainie. Oczywiście wszystko po raz kolejny możliwe tylko dzięki finansowemu wsparciu naszych niezawodnych Darczyńców.
👉https://bit.ly/3MmzXyt
I to nie jest nasze ostatnie słowo w tym temacie, bo jednak nazwa „Małe Stópki” do czegoś zobowiązuje 😉
🎥https://fb.watch/cytt6c4R6W/

✅ Dziewczynka dla której zbieraliśmy na remont pokoju ma już swój azyl i odpowiednie warunki do nauki! Dziękujemy za każdą złotówkę wpłaconą na ten cel i pamiętajmy, że dzieci nigdy nie są winne błędów swoich rodziców i nigdy nie powinny ponosić za nie odpowiedzialności.
👉https://bit.ly/3rMwi5s

✅ Zebraliśmy, poświęciliśmy i przekazaliśmy 1000 różańców dla ukraińskich żołnierzy. Takie duchowe oręże równie ważne, jeśli nie najważniejsze na wojnie. Już wkrótce przekażemy także naszywki na mundury z Michałem Archaniołem.👉https://bit.ly/3OHo1JZ

✅ Ogłosiliśmy zbiórkę na rzecz niepełnosprawnego Pawła. Brakuje tylko i aż 5000 zł, aby zrobić windę dla niego, która umożliwi mu bezproblemowe wychodzenie z mieszkania. To będzie również ogromna pomoc dla jego rodziców. Pomożecie?
👉https://bit.ly/3vB3AFI

✅ Ogłosiliśmy zbiórkę na rzecz przystosowania mieszkania dla mamy, opiekującej się swoim dzieciątkiem, które cierpi na rozszczep kręgosłupa. Rodzina jest w trudnej sytuacji nie tylko z powodu choroby dziecka, ale również mąż kobiety jest w śpiączce. Mamy nadzieję, że zarówno ze zbiórką jak i naszą remontową pracą pójdzie jak zawsze sprawnie, bo czekają nas jeszcze wydatki związane z rehabilitacją maluszka.
Ta rodzina na nas liczy!
👉https://bit.ly/38dFSHm

✅ Od tego remontu zależało, czy dzieci będą mogły zostać przy matce i dzięki wam udało się 😀 Prace nad mieszkaniem ukończone, rodzina szczęśliwa i w komplecie! Dziękujemy za wasze wsparcie, razem uzbieraliśmy aż 40 000 zł 😉
👉https://bit.ly/3K6gHnq
🎥https://fb.watch/cyuWZkFLHO/

✅ Szykujemy się na wiosenne porządki w Domu Małych Stópek w Syrkowicach. Tak w końcu znaleźliśmy odpowiednią nazwę dla naszej przystani dla mam, choć było to od początku tak oczywiste.
👉https://bit.ly/3K55PX6

„…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia…”
Zespół FMS 👣


💝💝💝💝💝 Chciałbyś dołączyć do grona osób, wspierających naszą działalność?
Służymy informacją od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 16:00.
☎791 138 902
📧kontakt@fundacjamalychstopek.pl

Fundacja Małych Stópek 💙
przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC):PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

💝Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa