Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
samotne mamy
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Takiego spotkania jeszcze nie było…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nie było jeszcze takiego spotkania osób bezpośrednio zaangażowanych w prowadzenie Domów Samotnej Matki. Najczęściej spotykali się szefowie jednostek finansujących np. dyrektorzy Caritas czy też kierujący jednostkami samorządowymi.

Fundację Małych Stópek interesuje konkretna robota i o tym usłyszeliśmy w Porszewicach, gdzie przyjechały osoby z całej Polski. Powiedzieliśmy co my jako fundacja możemy zrobić, w czym pomóc i usłyszeliśmy czego potrzeba w działalności takich domów. Usłyszeliśmy to bardzo dobitnie, bo nawet ze łzami jednej z pań, której DSM prawdopodobnie zostanie zamknięty z powodu braków funduszy na przystosowanie go do przepisów p-poż. No, na razie jeszcze takich funduszy nie mamy ale może w przyszłości.

👉 https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/videos/716116039707518/

Obecnie możemy organizować akcję ,,Paczuszka dla maluszka”, czy też zakupić pralkę albo plac zabaw. Ktoś powie, że to nie wiele. Tak, to nie wiele dla wielu, bo dla wszystkich Domów Samotnej Matki w naszym kraju.

Darczyńców, którzy mają pragnienie wsparcie takich placówek proszę o wpłaty na konto fundacji i wpisanie tytułu przelewu DAROWIZNA DOM.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA DOM

przelewy z zagranicy

SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, Szybki Przelew i inne formy płatności:

❤️ Przekaż datek 👉https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa