Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kolejny transport na Ukrainę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pakowanie transportu na Ukrainę miało kilka faz. Na sam przód poszły najcenniejsze i najdroższe artykuły medyczne, przede wszystkim opatrunkowe. Objętościowo było tego 1/3 przestrzeni samochodu ale wartość tych paczek to około 30 tys. zł, o wiele więcej niż pozostałe rzeczy. Następnie dołożyliśmy nowe jeszcze zapakowane wózki dziecięce i sprzęt dla wojennych inwalidów. Pochodził on z naszego magazynu, nie był nowy ale całkiem sprawny. Potem zaczął się najtrudniejszy etap pakowania, bo nie chcąc aby samochód jechał z pustą przestrzenią zaczęliśmy między ten sprzęt upychać artykuły dla dzieci. Wszystko nowe fabrycznie zapakowane. Na zakończenie za ostatnią niezbyt regularną ściankę posłużył nam kartony z konserwami i innymi art. spożywczymi. Zamykając wiedzieliśmy , że jak celnicy otworzą tylne drzwi samochodu to co nieco z niego się wysypie. To, że auto zostało sowicie zapakowane możemy przekonać się patrząc na jego mocno ugięte tylne koło. Jak samochód odjechał, to przypomniałem sobie, że zapomniałem zapakować coś bardzo ważnego i pędziłem za nim.

Sergiej zatrzymaj się.
Gdy samochód z rzeczami na Ukrainę odjechał przypomniałem sobie, że zapomniałem o plakietkach ze św. Michałem Archaniołem. Tyle zabiegów aby one wreszcie były, a tu kiedy ktoś przyjeżdża między innymi po nie, to ja o tym zapominam. Szybko zadzwoniłem do kierowcy Siergieja i kazałem mu zatrzymać się tam gdzie jest, tak abym mógł mu dowieść co prawda niewielki pakunek, tylko trzy kartoniki ale jakże ważne. Zapakowaliśmy, tak na styk.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Pakowaliśmy samochód na maksa, tak aby wykorzystać trudny długi przyjazd Ukraińców i nasze wydatki na paliwo.
Pomóżcie, a będą kolejne transporty z pomocą na Ukrainę.
Jak coś wyślecie na konto fundacji to napiszcie do mnie sms do mnie na mój tel.608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA UKRAINA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Inne formy płatności
💝Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa